18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü Kutlandı

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü Kutlandı

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından, bu yıl resmi olarak üçüncüsü düzenlenen “18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü” çok sayıda davetlinin katıldığı bir etkinlikle ATO Congresium Kongre Merkezinde kutlandı.

Söz konusu etkinlik Göç İdaresi Genel Müdürü Sn. Atilla TOROS'un yaptığı açılış konuşmasıyla  başlamış olup İçişleri Bakan Yardımcısı Sn. Sebahattin ÖZTÜRK’ÜN yanı sıra çeşitli il vali ve vali yardımcıları, kaymakamlar, büyükelçiler, yabancı misyon temsilcileri, Bakanlığımız ve diğer Bakanlıklardan üst düzey yöneticiler, uluslararası kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile farklı statülerde Türkiye’de bulunan her yaş grubundan yabancılar katıldı.

Kilis ilinin de stand kurarak katıldığı etkinliiğe ilimizi  temsilen Vali Yardımcısı Sn. Mustafa Enver BÖKE, İl Göç İdaresi Müdürü Sn. Ahmet AŞCI ve 2 (iki)  il göç uzman yardımcısının yanı sıra Kilis Öncüpınar Konteyner Kent'te ikamet etmekte olan Suriyeli misafirlerimizden eserleriyle beğeni toplayan mozaik ustası Ferit ŞEYHALİ, eşi Büşra AFİŞ ve yaptığı konuşma ile dikkatleri üzerine toplayan Ravdanur CUMA da katıldı.


Protokol konuşmalarının ardından davetlilere günün anlam ve önemine uygun olarak göç ve göçmenlik hakkında farkındalık yaratmaya yönelik bir dizi etkinlik ve gösteride bulunuldu. Çeşitli gösterilerin ardından; misafirlerin, Türkiye genelinde birçok il valiliği, uluslararası kuruluşlar ve çeşitli üniversitelere ait ve Türkiye’de ikamet eden yabancıların, üniversitelerde öğrenim gören yabancı öğrencilerin ve ilgili STK temsilcilerinin de yer aldığı stantları ziyaret etmesinin ardından sona erdi.
Kayıt: 4.1.2016
Güncelleme:5.1.2016
Paylaş


WS05