MUYU Setlerinin Dağıtımı Valimiz Sn. İsmail ÇATAKLI'nın da Katıldığı Törenle Gerçekleştirildi

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün yürüttüğü proje kapsamında 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftasında, Kilis Valisi İsmail ÇATAKLI’nın da katılımıyla Yunus Emre İlkokulu ile şehit polis memurunun ismi verilen Abdullah Delibaş İlkokulu öğrencilerine ve Suriyeli göçmen çocuklara MUYU setleri dağıtıldı.

          İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün yürüttüğü proje kapsamında 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftasında,  Kilis Valisi İsmail ÇATAKLI’nın da katılımıyla Yunus Emre İlkokulu ile şehit polis memurunun ismi verilen Abdullah Delibaş İlkokulu öğrencilerine ve  Suriyeli göçmen  çocuklara MUYU setleri dağıtıldı.
          İl Göç İdaresi Müdürü Ahmet AŞCI, setlerin Kilis’de misafir olan Suriyeli göçmen çocuklarla birlikte tüm öğrencilere hediye edildiğini söyledi. Çocukların uyum süreçlerinin kolaylaştırılması ve görsel zekalarının gelişmesi amacıyla MUYU setlerinin dağıtıldığını anımsatan AŞCI , dağıtılan MUYU  setleriyle çocukların hem Türkçe’yi daha düzgün öğrenme fırsatı bulacaklarını hem de daha kolay uyum sağlayabileceklerini, göçmen çocuklar ile Türkiye'de yaşayan çocuklar arasında iletişimi kolaylaştırmak, göç konusuna farkındalık oluşturmak ve göçmen çocukların dil ve psiko-sosyal gelişimine katkı sağlayacağını kaydetti.
            Bu setlerin (çanta şeklinde) içerisinde, Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde hikaye kitapları, hikayeli boyama kitapları, motif boyama kitabı, resim defteri, boyama kalemleri ve kalem kutusu bulunmaktadır.
Kayıt: 26.9.2016
Güncelleme:18.10.2016
Paylaş


WS05